Na jakim hobby można zarobić w 2023?


Hobby to z reguły coś przyjemnego, na co zapewne poświęcasz znaczną część swojego czasu wolnego. W większości są to rzeczy, które robimy po pracy, ponieważ nie są to zajęcia bardzo wymagane na rynku pracy.

Jeśli jednak posiadasz jakieś dochodowe hobby na którym można zarobić pieniądze, możesz zacząć rozwijać je w stały dochód, aż w końcu będziesz mógł utrzymywać się wyłącznie ze swojej pasji. Brzmi dobrze? O to 10 najbardziej dochodowych hobby, dzięki którym możesz zarabiać pieniądze oraz uzyskać niezależność finansową.

 1. Prowadzenie bloga

Jeśli lubisz pisać i masz ciekawy pomysł na bloga tematycznego, możesz dzięki niemu zarobić pieniądze i uzyskać stały dochód. W dzisiejszych czasach wiele osób tworzy jakiś rodzaj treści do internetu, więc wybicie się ze swoim własnym blogiem może nie być łatwe. Jeśli jednak masz wolny czas, który możesz poświęcić na regularne pisanie i publikowanie treści do internetu, możesz rozkręcić swojego bloga i zamienić go w dodatkowy dochód.

Blog daje ci sporo opcji zarobku, w zależności od celu twojej strony oraz obszaru, której będzie dotyczył. Do bloga można dodatkowo dołączyć sklep internetowy, w którym możesz sprzedawać swoje własne produkty, kursy czy usługi.

Po za tym, prowadząc bloga można także liczyć na płatne współprace z innymi stronami, jednak wymaga to posiadania odpowiedniego ruchu na twoim blogu. Jeśli twój blog będzie dobrze się rozwijał, różne firmy związane z tematyką twojej strony mogą się z tobą kontaktować w sprawie płatnej współpracy. Najczęściej polega ona na napisaniu treści na zamówienie lub zrecenzjonowaniu produktów.

Prowadzenie bloga, które ma zarabiać pieniądze potrafi być trudnym zadaniem. Wymaga to dość dużo regularnej pracy, jednak niesie ze sobą bardzo użo korzyści. Twój blog może stać się twoim głównym źródłem dochodu, pod warunkiem, że jesteś w stanie włożyć w niego nieco wysiłku.

 1. Tworzenie Stron Internetowych

Współcześnie tworzenie stron internetowych jest w miare prostą rzeczą. Nie musisz znać języków kodowania ani nabywać dużej ilości specjalistycznej wiedzy. Dzięki platformom takim jak WordPress, każde może w dzisiejszych czasach zrobić swoją własną stronę internetową, dopasowaną idealnie do jego potrzeb, bez inwestowania dużych sum pieniędzy.

Jeśli próbowałeś już tworzyć swoją własną stronę internetową z WordPressem, lub brzmi to dla ciebie jak twoje przyszłe ulubione hobby, możesz pomyśleć o zarabianiu pieniędzy w zamian za tworzenie stron internetowych dla firm lub osób prywatnych na zamówienie. Jest to świetne zajęcie które możesz wykonywać z całego świata przez internet, a jednocześnie najlepsze hobby, żeby mieć pełne ręce roboty. Współcześnie istnieje duże zapotrzebowanie na rynku na osoby będące w stanie tworzyć strony internetowe, nawet, jeśli nie wiedzą nic o kodowaniu stron internetowych. Jeśli lubisz robić kreatywne rzeczy, a przy tym interesuje cie zarobienie dodatkowej gotówki, to tworzenie stron internetowych jest idealnym hobby dla ciebie.

 1. Rękodzielstwo

Jeśli posiadasz jakiś kreatywny talent, któy pozwala ci tworzyć meble, ubrania czy biżuterie, to na pewno rozważałeś sprzedaż swoich wyrobów. Nic dziwnego, jest to świetny sposób na to, żeby rozwijać swoją pasję, zdobywając przy tym rozgłos, nowe umiejętności, ale także zastrzyk dodatkowej gotówki.

Ręcznie robione produkty występują w najróżniejszych formach, od ręcznie robionych mydeł po całe meble. Jeśli jesteś w stanie wytwarzać coś, co mogłoby zainteresować potencjalnych kupców, to rękodzielstwo jest dla ciebie świetną formą poprawienia swoich dochodów. Świetna strona tego sposobu zarabiania jest taka, że nie musisz robić nic, czego nie robił byś już normalnie. Możliwe, że będziesz musiał wykonać prace na zamówienie, jednak nadal będziesz wykonywał swoje hobby i rozwijał je dalej.

Ciężko ocenić, ile możesz zarobić w ten sposób. Zależy to od wielu indywidualnych czynników, w tym przede wszystkim od tego, co planuejsz sprzedawać. Niektóre hobby pozwolą ci tworzyć jedynie małe produkty do dodatkowego zarobku, inne z kolei załatwią ci spory dochód.

 1. YouTube

Jeśli masz ciekawy i chwytliwy pomysł na tworzenie treści video na YouTube, to może to stać się jednym z najbardziej satysfakcjonujących hobby, a przy okazji odmienić twoje życie, tak jak w przypadku wielu znanych YouTuberów zaczynających od zera. YouTube daje ci ogromny wachlarz możliwości, żeby zarobić pieniądze, a jednocześnie dobrze bawić się tworząc content na swój kanał.

Kilka sposobów, dzięki którym możesz zarabiać pieniądze na swoim kanale YouTube to:

 • płatne reklamy
 • współprace z firmami
 • sprzedaż gadżetów związanych z twoim kanałem
 • współprace medialne

Prowadząć swój kanał YouTube z głową, możesz rozwijać swoją pasję i indywidualną markę w internecie, z prawie zerowymi kosztami. Dobrze prosperujący kanał na YouTube może być wart całe miliony, dlatego też tak wiele osób jest zainteresowana tym sposobem zarabiania pieniędzy. Z tego powodu też ciężko jest się wybić, jednak nie musisz stać się super popularnym youtuberem, żeby zarabiać ze swojego kanału. Dopóki jesteś w stanei tworzyć wysokiej jakości treści, które przyciągają publikę, możesz skorzystać ze swojego kanału do zarabiania pieniędzy.

 1. Instagram

Prowadzenie swojego bloga na instagramie może być dochodowym zajęciem, a na dodatek jedyne co potrzebujesz, żeby rozwijać swoje hobby, to telefon i dostęp do internetu. Dodatkowo, twoje konto na Instagramie możę dotyczyć praktycznie wszystkiego, co tylko cię interesuje. Ludzie często prowadzę strony Instagramowe swoich zwierząt, które zgarniają czasem miliony fanów, co łączy się ze sporym zyskiem dla ich właścicieli.

Inne strony z kolei prowadzą recenzję restauracji, książek, lub gier, lub często zwyczajnie wrzucają głupie lub śmieszne memy. W każdym z tych przypadków masz szansę zbudować rzeszę fanów, a przy tym także zwiększyć swoje dochody+. Instagram jest świetnym sposobem na zbudowanie społeczności w internecie, a przy okazji na dzielenie się z innymi treściami, które cię realistycznie interesują.

Dodatkowo wiele firm oraz osób prywatnych poszukuje do stałej współpracy kogoś, kto jest w stanie efektywnie prowadzić ich media społecznościowe, a przy okazji jest obeznany z tym jak działają na nich wszystkie algorytmy. Jeśli dobrze jesteś obeznany w tym, jak działa Instagram, możesz zarobić solidne pieniądze.

 1. Nauka przez internet

Jeśli posiadasz hobby takie jak języki czy gra na instrumencie, prowadzenie zajęć przez internet może być świetnym sposobem zamienienia swojego hobby w dodatkowy dochód. Wystarczy, że będziesz w stanie nauczyć drugą osobę tych zdolności, poprzez proste filmy instruktażowe lub kursy online. Możesz w ten sposób dzielić się wiedzą z innymi, a przy okazji poprawić zarobki i zdobywać rozgłos w branży, która cię interesuje. Wystarczy, że założysz konto na mediach społecznościowych i zaczniesz zarabiać na swoim hobby.

Wszystkie osoby, które zarabiają pieniądze za naukę innych powiedzą to samo – nie jest to zajęcia dla każdego. Wymaga ono dużo cierpliwości, i z pewnością nie każdy nadaje się do tego, żeby być nauczycielem. Jeśli nie posiadasz dużej cierpliwości oraz wyrozumiałości do innych, lepiej znajdź jakies inne hobby. Jeśli natomiast czujesz, że praca z innymi może być czymś dla ciebie, to możesz dzięki niej zarobić kilka groszy po godzinach, a przy tym odkryć swoje nowe powołanie.

Jest to świetny sposób zwłascza dla osób, które chcą popularyzować swoje hobby. Możesz zarabiać dzięki temu na bardzo niszowych umiejętnościach, sprzedają kursy we własnym sklepie internetowym lub prowadząc stronę internetową bądź profil w mediach społecznościowych. Nauka innych przez internet nigdy nie była łatwiejsza, więc jeśli posiadasz umiejętności za które ktoś mógłby zapłacić, możesz zamienić swoje hobby w dodatkowe źródło dochodu.

 1. Fotografia

Fotografia to fajne hobby, które pozwala ci wyrażać się w kreatywny sposób, a przy okazji może też być dochodowym zajęciem. Profesjonalni fotografowie zarabiają często bardzo dużo pieniędzy, jednak nie musisz być profesjonalistą, aby zacząć zarabiać pieniądze na swoich zdjęciach. Dzięki Instagramowi i innym mediom społecznościowym możesz dziś robić świetnie wyglądające fotografie wyłącznie z użyciem swojego telefonu, i docierać dzięki nim do dużej publiczności.

Jeśli chcesz zarabiać na swoim hobby, to w przypadku fotografii będziesz potrzebował dobrego oka oraz wyobraźni. W dzisiejszych czasach każdy ma pod ręką dobrej jakości aparat, dlatego też dobre zdjęcia mogę być na wagę złota. Ludzie będą w stanie zapłacić dopiero za wysokiej jakości, łade zdjęcia, jednak każdy może wrzucić je do internetu żeby inni je ocenili. Jeśli uważasz, że twoje zdjęcia są wystarczająco dobrze, załóż swoją stronę na mediach społecznościowych i zamień swoje hobby w dodatkowy dochód.

 1. Pisanie

Jeśli interesuje cię niezależne pisanie, ale nie chcesz prowadzić bloga, copywriting może okazać się wszystkim, czego potrzebujesz. Tworzenie treści w danej dziedzinie może okazać się bardzo dochodowym zajęciem, tym bardziej, że jest aktualnie ogromne zapotrzebowanie na rynku na doświadczonych copywriterów. Jeśli potrafisz tworzyć treści zoptymalizowane pod SEO, nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem dodatkowego dochodu.

Jest to świetna praca, głównie dlatego, że większość swojej pracy możesz robić z każdego miejsca na świecie. Jeśli jednak nie wiesz od czego zacząć, można znaleść wiele darmowych kursów copywriterskich które nauczą cię wszystkich potrzebnych zdolności do stworzenia wysoko rankujących copy.

Tworzenie treści na strony internetowe jest przydatną umiejętnością, którą możesz potem wykorzystać przy tworzeniu swojej własnej strony. Dodatkowo, jeśli rozwiniesz tą umiejętność, możesz zamienić ją w dochodową pracę.

 1. Tworzenie muzyki

Jeśli tworzysz swoją własną muzykę w wolnym czasie, możesz spróbować wykorzystać współczesne kanały komunikacji, aby dotrzeć do jak największej liczby osób. Możesz skorzystać z jednego z wielu darmowych sklepów internetowych, aby sprzedawać swoją muzykę oraz gadżet. Dodatkowo jeśli wiesz jak promować się w mediach społecznościowych, masz dużą szansę na granie na różnych imprezach.

Jeśli jednak nie interesuje cię kariera muzyka, możesz zarobić pieniądze tworząc muzykę do filmików lub gry wideo. Taką muzykę możesz zacząć sprzedawać w jednym z wielu sklepów internwtowych. Możesz w ten sposób szybko dostać twardą gotówkę, wystawiając gotowy produkt w sklepach internetowych. Dodatkowo, możesz wykonywać te pracę na całym świecie, więc jest to świetny sposób na zarobienie dodatkowych kilku groszy w miły sposób w czasie wolnym.

 1. Tworzenie programów

Jeśli interesuje cię kodowanie kub systemy oprogramowania, to towje umiejętności mogą łatwo zwiększyć twój majątek. W zależności od twojej wiedzy i zdolności, istnieje dużo firm, które potrzebują pomocy w pracy z ich oprogramowaniem. Jeśli posiadasz umiejętności potrzebne do pracy z nim, możesz zacząć zarabiać pieniądze za tworzenie programów.

W tym wypadku pracowałbyś na najróżniejszych programach, od gier wideo po oprogramowanie księgowe, więc miałbyś okazję podszlifować wiele umiejętności w swoim ulubionym hobby. Wiedza na temat tego, jak działa i jak tworzy się oprogramowanie, jest bardzo wartościowa i może zapewnić ci wysoki dochód w relatywnie krótkim czasie.

Podsumowując

Współcześnie istnieje wiele możliwości poprawienia swoich dochodów przez internet lub w krótkim czasie. Mamy nadzieje, że ta krótka lista hobby pomoże ci rozwinąć swój budżet.

Comments are disabled.